Copyright © 2005-2014 - by Eskandari Industrial Group . All right reserved
کلیه حقوق مادی معنوی مربوط و متعلق به گروه صنعتی اسکندری است.
صفحه اصلی وبسایت پرورش قارچ
درباره گروه صنعتی اسکندری
تماس با گروه صنعتی اسکندری
تلفن های تماس
نمایشگاه های بین المللی
دفتر مرکزی فروش مستقیم کارخانه
044.32341796
044.32346612
044.32379188

کارشناسان رسمی فروش کارخانه
رضا اسکندری:   09143403463
توحید قصابی:    09144473924
رسول علیزاده:   09144485590
فروش تهران
جواد اسکندری : 09126342262
رامین نادری:      09125547229

راهنمای آبیاری قارچ

مزایای استفاده از یک لایه پوششی بسیار زیاد است با حفاظت از خشک شدن توسط جریان هوا، مقدار رطوبت موجود در بستر مستقیماً در اختیار قارچ قرار می گیرد و علاوه بر آن به حفظ رطوبت بالای میکروکلیمای سطح کاشت نیز کمک می کند.برای برخورداری از این مزایا تولیدکننده باید نحوه اندازه گیری رطوبت لایه پوششی و زمان آبیاری را بداند.
قبل از مرحله دکمه ای، آبیاری تنها باید به صورت مه پاشی ملایم صورت پذیرد که در غیر این صورت موجب آسیب به ته سنجاقی ها خواهد شد. اما بعد از اینکه اندازه قارچ ها به حد دکمه رسید(حتی قبل از این مرحله و در مرحله پیش سنجاقی) باید اقدام به ایجاد یک پوشش محافظ روی قارچ ها نمود. که هدف از این کار دستیابی به رطوبت مناسب و حفظ آن تا قبل از برداشت می باشد.تامین رطوبت مناسب قارچ ها با آبپاشی کم تا متوسط روزانه با یک نازل مه پاش کوچک انجام می شود. تولیدکنندگان عمده قارچ خوراکی به طور سنتی از آبپاش های معمولی استفاده می کنند. اما امروزه بسیاری از این نازل ها جای خود را به اسپری هایی با چشمه ریزتر و خروجی آب متغیر داده اند.این امر زمینه افزایش رطوبت بدون آسیب به سطح پوششی را فراهم می سازد. بدین ترتیب باید از کاربرد سیستم های آبیاری با فشار و نزدیک به سطح کاشت جلوگیری نمود.
مهمترین هدف؛ روباز و متخلخل نگاه داشتن لایه پوششی در تمام مدت دوره کشت می باشد آبیاری به مقدار زیاد مهمترین عامل پیدایش پوشش سخت و غیرقابل نفوذ بر روی بستر کاشت می باشد.برای جلوگیری از پیدایش چنین وضعیتی می توان به جای انجام آبیاری یک مرتبه ای در روز، 3-2 دفعه در هر روز بطور ملایم اقدام به آبیاری نمود تا لایه پوششی قادر به جذب آب مورد نیاز بوده و در نهایت صدمه ای هم به سطح آن وارد نشود.
بعد از برداشت اولین محصول بایستی لایه پوشش را با انجام مه پاشی سبک تا رسیدن محصول بعد به مرحله دکمه ای، مرطوب نگهداشت و در آن موقع؛ رطوبت لایه پوششی را مجدداً افزایش می دهیم. در هر نوبت (فاصله 1-7 روز) رشد تازه را بدین ترتیب تیمار می نمائیم هر چند که در نوبت های بعدی (از 3 به بالا) رفته رفته با کاهش محصول به آب کمتری هم نیاز خواهیم داشت هیچ موقع نباید بگذاریم تا لایه پوششی کاملاً خشک شود. قارچ هایی که از میان یک لایه پوششی خشک بالا می آیند تکه های بزرگی از لایه را با خود کنده و بالا می برند که در نتیجه باعث ایجاد نقاطی خالی از لایه محافظ در سطح کشت شده و بعضاً بستر کاشت را در معرض آلودگی احتمالی قرار می دهد چنانچه ضمن برداشت این بستر همچنان روباز مانده باید سوراخ ها را با یک خاکپوش مرطوب استریلیزه پر نمود.برای بهبود پوشش خشک باید طی یک دوره چند روزه اقدام به مه پاشی ملایم آب نمود.یکی از عوامل بیماریزا شایع در کشت قارچ لکه قهوه ای باکتریایی است این بیماری بر اثر رطوبت بالا به مدت طولانی ایجاد شده و علائم آن بیشتر روی کلاهکها بروز می نماید. پرورش دهندگان قارچ های دکمه ای سعی می کنند تا کلاهک قارچ های آبیاری شده را  حتی الامکان با کاهش درصد رطوبت اطاق خشک نمایند که این امر با افزایش تهویه و گردش هوا و وارد ساختن هوای تازه و یا باافزایش دمای هوا تا 2-1 درجه سانتیگراد تحقق             می یابد تولیدکنندگان قارچ دکمه ای همچنین بعد از رسیدن کلاهک ها آبیاری را قطع می نمایند. چراکه کلاهک های مرطوب نخستین مکان مناسب برای بیماری ها به شمار می روند. تولیدکنندگان خرده پا با کنترل و مراقبت زیاد در مقیاس کاری کوچکتر شاید بتوانند بدون آسیب رساندن به کلاهک ها محدوده  قارچ های بالغ را آبیاری نمایند اما به طور کلی در صورت مشاهده بیماری لکه باکتریایی یا دیگر انواع بیماریزا روی قارچ ها یا خاکپوش نبایستی این مناطق را آبیاری نمود. چون در این صورت باعث انتشار سریع تر آلودگی خواهیم داشت.به صورت متداول در صورت بروز آلودگی شدید؛ با کاهش رطوبت نسبی و نیز استفاده از آب کلردار (150pmm) می توان جلوی گسترش بیماریزا را گرفت.

بازگشت به صفحه مقالات