Copyright © 2005-2014 - by Eskandari Industrial Group . All right reserved
کلیه حقوق مادی معنوی مربوط و متعلق به گروه صنعتی اسکندری است.
صفحه اصلی وبسایت پرورش قارچ
درباره گروه صنعتی اسکندری
تماس با گروه صنعتی اسکندری
تلفن های تماس
نمایشگاه های بین المللی
دفتر مرکزی فروش مستقیم کارخانه
044.32341796
044.32346612
044.32379188

کارشناسان رسمی فروش کارخانه
رضا اسکندری:   09143403463
توحید قصابی:    09144473924
رسول علیزاده:   09144485590
فروش تهران
جواد اسکندری : 09126342262
رامین نادری:      09125547229
ارزش غذايي قارچ دكمه اي

با اينكه قارچ از بقاياي مواد زائد گياهي و صنعتي تغذيه مي كند اما سرشار از پروتئين، كلسيم، فسفر، ويتامين و انواع اسيدهاي آمينه ضروري است. با پرورش قارچ مي توان ضمن تهيه غذاهاي لذيذ و مقوي و ارزان كمبود پروتئين و انواع ويتامين ها و املاح معدني مورد نياز بدن به ويژه كودكان و خانم هاي باردار تأمين كرد. پروتئين قارچ يك پروتئين حيواني- گياهي است و از ساير گياهان بيشتر است. چربي قارچ بسيار پائين است و كلسترول ندارد. چربي قارچ از نوع ليستين مي باشد. آهن و فسفر در قارچ زياد است و سديم آن پائين است و كلسيم بالائي دارد در نتيجه باعث تنظيم و كاهش فشار خون مي شود به همين دليل مصرف قارچ به بيماران قلبي توصيه مي شود.

خواص دارويي قارچ

ضد بيماري هاي قلبي قارچ هاي خوراكي منبع مناسبي براي جلوگيري از شيوع بيماري هاي توموري به شمار مي آيند. قارچ ها سبب رقيق شدن خون مي شوند و به سلامت قلب و عروق كمك فراواني مي كنند و با همين مكانيسم، احتمال مبتلا به بيماري هاي قلبي را كاهش مي دهند. همچنين قارچ سرشار از فيبرهاي غذايي به نام كيتين و بتاگلوكان است كه هر دو پايين آورنده كلسترول بوده و به حفظ سلامت قلب كمك مي كنند.

پيشگيري از بروز سرطان

نتايج چند تحقيق نشان مي دهد قارچ كه يك ماده غذايي معمول در رژيم غذايي مردم چين و ژاپن است، مي تواند از بروز سرطان هاي مثانه و پروستات پيشگيري كند و حتي در بهبود آنها نيز موثر باشد.
دانشمندان در مطالعات جديد خود دريافته اند كه قارچ ها مي توانند تومورهاي سرطاني را تا بيش از 75 درصد تحليل دهند تا جايي كه مي توان از آن به عنوان ماده جديد درماني براي معالجه سرطان ها استفاده كرد.
محققان خاطرنشان كردند كه مصرف اين قارچ ها كه خواص دارويي و ضدسرطاني دارند، مي تواند كيفيت زندگي بيماران مبتلا به سرطان را بهبود بخشد.
پژوهشگران مي گويند اهميت استفاده از اين ماده خوراكي به اين خاطر است كه نه تنها به درمان كمك مي كند، بلكه با كاهش دوز داروهاي معمولي و شيميايي براي مبتلايان به سرطان شرايط زندگي بهتري را فراهم مي كند. مواد مغذي موجود در قارچ، سيستم ايمني بدن را فعال كرده و خاصيت تدافعي بدن را در مقابل عوامل بيماري زا مثل انواع انگل ها، ويروس ها، باكتري ها و... بالا مي برد. چيني ها و ژاپني ها، قارچ را داروي ضدسرطان مي دانند در ژاپن، روسيه، چين و آمريكا، بسياري از داروها از بين برنده تومورها از قارچ هاي خوراكي و غيرخوراكي تهيه مي شوند.
قارچ خوراكي حاوي ماده اي است كه با تشكيل تومورهاي سرطاني پستان مبارزه مي كند و با تنظيم آنزيم آروماتاز (Aromatize) مانع از تشكيل تومور پستان مي شود.

جلوگيري از آلزايمر

در بين مزاياي قارچ جلوگيري از آلزايمر هم هست. نياسين موجود در قارچ باعث جلوگيري با به تأخير انداختن بيماري آلزايمر و ساير اختلالات شناختي به ميزان 70درصد مي شود. علاوه بر آن نياسين خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي را كاهش مي دهد.

قارچ آب پز

آب پز كردن قارچ ها باعث از بين رفتن ويتامين هاي گروه «ب» مي شود. هرچه مدت پخت كوتاه تر باشد قارچ از بافت نازك تر و ظريف تري برخوردار خواهد بود و از آن جا كه قارچ ها هنگام پختن، مقدار زيادي آب از دست مي دهند پخت طولاني آن ها باعث تراكم و سفتي بيشتر مي شود.

قارچ سرخ شده

براي سرخ كردن قارچ، اندكي كره يا روغن را در تابه گرم كرده و قارچ ها را در آن بريزيد و سپس در حدي حرارت دهيد و هم بزنيد تا آب قارچ كشيده شود و سطح آن طلايي گردد. سرخ كردن قارچ در روغن زياد آن را ثقيل و ديرهضم مي كند براي آنكه قارچ ها هنگام سرخ شدن در روغن سفت و سفيد بماند بهتر است به آن مقداري آبليمو اضافه كنيد و اين موضوع را در نظر داشته باشيد كه اگر قارچ هنگام سرخ كردن خيلي خيس باشد آب زيادي از خود پس مي دهد و به جاي آن كه برشته شود با بخار مي پزد.

قارچ كبابي

بهترين شيوه خوردن قارچ، كبابي كردن آن است. ابتدا كمي روغن يا كره روي سطح قارچ بماليد تا سطح آن مرطوب شود. قارچ را در فاصله 10 سانتي متري از آتش قرار داده و هر طرف را به مدت 4 تا 6دقيقه گرما دهيد. توجه داشته باشيد كه قارچ در مجاورت گرماي خيلي شديد قرار نگيرد. حين كباب كردن مي توانيد يك يا دو بار ديگر از روغن يا كره استفاده كنيد.

پخت قارچ در ماكروويو

قارچ به خوبي در ماكروويو پخته مي شود. مقدار موردنظر قارچ را در ظرف ماكروويو قرار داده و بدون نياز به كره يا روغن آن را براي مدت 2 تا 3دقيقه طبخ كنيد. در اين مدت فقط يكبار آن را هم بزنيد.

ارزش غذایی انواع قارچها

بازگشت به صفحه مقالات