Copyright © 2005-2014 - by Eskandari Industrial Group . All right reserved
کلیه حقوق مادی معنوی مربوط و متعلق به گروه صنعتی اسکندری است.
صفحه اصلی وبسایت پرورش قارچ
درباره گروه صنعتی اسکندری
تماس با گروه صنعتی اسکندری
تلفن های تماس
نمایشگاه های بین المللی
دفتر مرکزی فروش مستقیم کارخانه
044.32341796
044.32346612
044.32379188

کارشناسان رسمی فروش کارخانه
رضا اسکندری:   09143403463
توحید قصابی:    09144473924
رسول علیزاده:   09144485590
فروش تهران
جواد اسکندری : 09126342262
رامین نادری:      09125547229
در حال حاضر چند نوع قارچ خوراکی در بازار ایران وجود دارد؟


در بازار ایران به صورت عمده دو نوع قارچ خوراکی موجود است، یکی قارچ صدفی و دیگری قارچ خوراکی دکمه‌ای سفید. البته در بازارهای محلی قارچ‌های دیگری از نوع وحشی و خودرو نیز وجود دارند که توسط افراد محلی آشنا به طبیعت‌های جنگلی و مراتع جمع‌آوری می‌شوند. از جمله این قارچ‌های وحشی خوراکی می‌توان به زرد کیجا، دنبلان کاذب، شاه صدف، قارچ کاه‌دوست، مورال و قارچ گوش چوب اشاره کرد.

همه این قارچ‌ها خوراکی هستند؟

بله. تمامی قارچ‌های خوراکی که در بازار عرضه می‌شوند چه قارچ‌های پرورشی و چه قارچ‌های وحشی ، خوراکی و بسیار لذیذ و خوشمزه هستند.

قارچ‌های خوراکی از نظر تغذیه‌ای با هم تفاوت دارند؟


بله. از نظر تغذیه‌ای تا حدودی با هم اختلاف دارند. کل قارچ‌های خوراکی منبع خوبی از مواد مغذی هستند و از مواد غذایی کم کالری به حساب می‌آیند. میزان سدیم و چربی در آنها بسیار پایین است. پوسته آنها سرشاراز فیبر است که برای رفع یبوست بسیار مفید شناخته شده است. فیبر، ترکیبی از کربوهیدرات‌هایی همچون گلیکوژن، مونوساکاریدها، دی‌ساکاریدها، قندهای الکلی و کیتین است. این ماده غذایی برای افرادی که فشارخون بالا دارند و تحت رژیم درمانی هستند، بسیار موثر بوده و قابلیت هضم پروتئین قارچ خوراکی عامل بسیار مهمی در ارزش غذایی آن به حساب می‌آید زیرا حدود 71 تا 90 درصد پروتئین قارچ قابل هضم است. قارچ خوراکی غنی از تیامین (ویتامین B1)، ریبوفلاوین (ویتامین B2)، نیاسین (ویتامین B3)، پانتوتنیک اسید (ویتامین B5)، ویتامین B6، ویتامین D، اسید فولیک، منگنز، منیزیم، پتاسیم، روی و عنصر سلنیوم است. سلنیوم آنتی‌اکسیدانی است که با ویتامین E کار می‌کند و سلول‌ها را در برابر رادیکال‌های آزاد که سرطان‌زا هستند در امان نگه می‌­دارد. جالب است بدانید که دریافت روزانه سلنیوم از ابتلا به سرطان پروستات نیز پیشگیری می‌کند. برای کسانی که گوشت ماهی یا شیر مصرف نمی‌کنند، قارچ خوراکی منبع بسیار غنی از ویتامین D به حساب می‌آید.

در ایران چند نوع قارچ سمی داریم؟ چطور آنها را از قارچ‌های خوراکی افتراق دهیم؟


به‌طور کلی در دنیا بیش از 800 هزار گونه قارچ توصیف شده که از بین آنها 14 هزار گونه قارچ کلاهک دار وجود دارد و از این میان تنها 2 هزار گونه خوراکی است که 100گونه آن به صورت وحشی از طبیعت جمع‌آوری و 15 تا 30 گونه نیز به طور معمولی و عمومی مورد مصرف شکارچیان قارچ قرار می‌گیرد. در ایران نیز با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی بسیار متنوع، تنوع ژنتیکی قارچ‌های خوراکی و دارویی بسیار بالاست. شناسایی قارچ‌های خوراکی از قارچ‌های سمی در طبیعت برای عامه مردم بسیار دشوار است. به همین دلیل توصیه می‌شود که افراد خود دست به جمع‌آوری قارچ وحشی نزنند. مگر اینکه اطلاع کافی از خوراکی بودن آن داشته باشند. توصیه اکیدم این است که قارچ‌هایی که در پایه دارای کیسه هستند را به هیچ‌وجه مورد استفاده قرار ندهید مگر اینکه از خوراکی بودن آن مطمئن باشید. متاسفانه همه ساله در کشور شاهد فوت هموطنانی بوده‌ایم که در اثر مصرف این قارچ‌های سمی جان خود را از دست داده‌اند. بنابراین بی‌جا نیست اگر سازمان منابع طبیعی کشور علائم هشداردهنده‌ای را در ورودی مناطق جنگلی با عکس‌های رنگی از بعضی قارچ‌های سمی نصب کند.

دانستی های مهم درمورد قارچ های خوراکی

بازگشت به صفحه مقالات