Copyright © 2005-2014 - by Eskandari Industrial Group . All right reserved
کلیه حقوق مادی معنوی مربوط و متعلق به گروه صنعتی اسکندری است.
صفحه اصلی وبسایت پرورش قارچ
درباره گروه صنعتی اسکندری
تماس با گروه صنعتی اسکندری
تلفن های تماس
نمایشگاه های بین المللی
دفتر مرکزی فروش مستقیم کارخانه
044.32341796
044.32346612
044.32379188

کارشناسان رسمی فروش کارخانه
رضا اسکندری:   09143403463
توحید قصابی:    09144473924
رسول علیزاده:   09144485590
فروش تهران
جواد اسکندری : 09126342262
رامین نادری:      09125547229

لوازم و تجهیزات پرورش قارچ خوراکی

مواد و وسایل مورد نیاز عبارتند از:
1- منبع کربن:
قارچ صدفی قابلیت رشد بر روی هر ماده حاوی سلولز و همی سلولز و لیگنوسلولز را دارا می باشد. لذا کاه وکلش برنج و گندم و جو و ارزن نخود و مواد زائد چوب،تفاله چغندر قند، پیت و پاگاس و تفاله زیتون و ضایعات چای پوسته آفتابگردان و مواد زائد پنبه، ساقه پنبه و شمشاد گیاه لوئی و غیره برای این کار مناسب می باشد در اغلب نقاط ایران از کاه و کلش برنج یا گندم استفاده می شود جهت این امر بهتر است ساقه گندم یا برنج را به اندازه ای 5 تا 10 ساتیمتر خرد گردد هرچند که دیده می شود بعضی از تولیدکنندگان از ساقه های خرد نشده برنج استفاده می کنند و نتیجه تقریباً قابل قبولی نیز به دست می آورد.باید از کاه وکلشی استفاده نمود که از باد و باران دور نگهداری شده باشند و چنانچه از کاه و کلش غلات جهت کار استفاده می گردد می توان جهت غنی نمودن بستر به میزان 20 تا 30 درصد سبوس  برنج به آن اضافه کرد و تا اندازه ای نیز در قیمت تمام شده بستر کشت صرفه جوئی نمود زیرا سبوس برنج را میتوان بطور مجانی از کارخانه های برنج کوبی تهیه نمود در ذخیره سازی و نگهداری کاه و کلش غلات رعایت اصول ایمنی جهت جلوگیری از حریق امری است که از بروز وقایع احتمالی و ضرر و زیان مرتبط به آن می کاهد. لذا ایجاد یک انبار بزرگ و ایمن با سقف مطمئن جهت ذخیره کاه و کلش مورد نیاز سالانه الزامی می  باشد چون در فصول برداشت محصول غلات معمولا کاه و کلش را می توان به قیمت ناچیز خریداری و انبار نمود که این امر به سود اقتصادی کار خواهد افزود.
2- آب
دو نوع استفاده از آب جهت کشت قارچ به عمل می آید یکی جهت تولید بخار آب یا آب جوش ضدعفونی بستر کشت و دیگری جهت افزایش رطوبت نسبی هوای سالن پرورش قارچ آب مورد استفاده باید پاک و سالم و عاری از هرگونه میکروب و آلودگی و یا مواد شیمیایی باشد معمولاً آب چاه و قنات و یا چشمه جهت استفاده بسیار مناسب می باشد آب شهر به علت قیمت زیاد آن خصوصاً در صورت تجاری بودن و احیاناً به علت وجود کلر زیاد در آن پیشنهاد نمی گردد. قبل از هر کار انجام یک آزمایش آب جهت مطمئن شدن از سالم و مناسب بودن آن ضروری می باشد که آب مورد نظر را آزمایشگاه های مخصوص تجزیه می نمایند و مقدار عناصر آن را مشخص می نمایند که در صورت بحرانی بودن هر یک از عناصر میزان آن را و خطرات احتمالی را روشن می نمایند عناصر و مواردی که در آزمایش تجزیه آب مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از: cl,so,EC,ph,Ca,Mg,k,Na,CO,HCO,A.R,S جهت آگاهی یک نمونه از آزمایش آب که جهت کشت قارچ مناسب می باشد. آزمایش نشان می دهد مقدار عناصر این نمونه آب،همگی زیر حد بحرانی است و مشکل خاصی ندارد.
قابل ذکر است که انتخاب یک منبع آب مناسب یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در امر تولید قارچ های خوراکی می باشد و هرگونه بی توجهی در این زمینه باعث کاهش راندمان محصول می گردد و حتی این کاهش بی توجهی در این زمینه باعث کاهش راندمان محصول می گردد و حتی این کاهش راندمان امکان دارد به 100درصد نیز برسد در صورت تصمیم جهت ایجاد یک واحد تولیدی در یک مکان قبل از هر کاری انجام یک آزمایش تجزیه آب ضروری می باشد.
3- تهویه
ایجاد شرایط بهینه رشد در مراحل مختلف دوره رشد قارچ متفاوت می باشد و به نحوی که در مرحله رشد رویشی قارچ به اکسیژن کمی نیاز خواهد داشت لذا در سالنی که به این منظور ایجاد می شود. تهویه کمتری نیاز خواهد بود. اما در دوره رشد زایشی به اکسیژن زیادی نیازمند است. لذا جهت ایجاد پین ها و شروع فاز زایشی غلظت اکسیژن افزایش خواهد یافت و در سالن های پرورش ایجاد تهویه مناسب ضروری می باشد. چون در حین انجام تهویه هوای مرطوب سالن خارج می گردد و هوای جایگزین آن، از بیرون، دارای رطوبت کمتری می باشند ایجاد رطوبت درون سالن پرورش بطور دائمی باید انجام پذیرد. خصوصا اگر هوای بیرون سرد باشد با خروج هوای گرم و مرطوب درون سالن در اثر عمل تهویه هوای سرد و خشک بیرون جایگزین آن خواهد گردید که باید هوای ورودی علاوه بر مرطوب شدن گرم نیز گردد که تمام این کارها مستلزم مصرف انرژی زیاد می گردد و ایجاد یک تعادل بین هوای گرم مرطوب خروجی و هوای سرد و خشک ورودی دقت و ظرافت خاص خود را می طلبد که داشتن تجهیزات و امکانات انجام این اعمال را موفقیت بیشتری می دهد. بهترین حالت در فصول سرد سال یا در مناطق سردسیر ورود بخار آب گرم به درون سالن پرورش می باشد که علاوه بر گرم و مرطوب شدن سالن تا حدودی اکسیژن مورد نیاز نیز تامین گردد و در فصول گرم و مناطق سردسیر ایجاد تهویه دائم همراه با تولید رطوبت توسط دستگاه های رطوبت ساز مناسب می باشد زیرا علاوه بر تولید رطوبت باعث کاهش دمای سالن و هم چنین ایجاد تهویه مناسب می گردد به هر حال باید در نظر داشت که درون سالن به هیچ وجه ایجاد کوران نگردد و با ایجاد یک حرکت ملایم و دائم هوای مرطوب و پر اکسیژن با دمای مناسب در اختیار قارچ ها قرار گیرد دمای مناسب بستر به رقم گونه قارچ پرورشی متفاوت می باشد ولی معمولا مابین محدوده 15 تا 30 درجه سانتی گراد متغیر می باشد. چنانچه درون سالن پرورش بتوانید به راحتی تنفس نمائید و احساس خنکی و نمناکی مطبوعی بنمائید بدون اینکه احساس سرما یا گرما کنید تقریبا سالن در وضعیت مناسبی قرار دارد و معمولا یک قارچ کار پر تجربه محض ورود به سالن متوجه خواهد گردید که محیط پرورش در چه وضعیتی قرار دارد و در واقع خود شخص مانند یک دماسنج و رطوبت سنج و تهویه سنج عمل می کند و در صورت لزوم با تغییر شرایط محیط را ایده آل می گرداند ولی در شروع کار برای افراد مبتدی بهتر است از وسایل و تجهیزات کمکی استفاده گردد.
4- نور
چون قارچ ها کلروفیل ندارند فتوسنتز انجام نمی دهند و جزو موجودات مصرف کننده و گروه ساپروفیت ها قرار دارند.لذا جهت تامین انرژی غذاسازی به نور خورشید احتیاج ندارند. لذا وجود نور برای قارچ ها الزامی نمی باشد اما قارچ صدفی جهت تحریک پین دهی و مراحل اولیه رشد به مقداری نور نیازمند می باشد این میزان نور از نظر علمی حدود 2000 لوکس در ساعت درون منبع ذکر می گردد که برای قریب به ذهن شدن نور طبیعی و معمولی درون اطاق که اشیا بطور معمولی و به وضوح دیده می شود مناسب و تقریبا برابر همین میزان می باشد .درعین حال باید در نظر داشت که از نور مستقیم خورشید استفاده نگردد و همچنین نور زیاد یا کم باعث تغییر رنگ قارچ یا مرفولوژی پایه و کلاهک می گردد به طوریکه با کم و زیاد کردن نور در شبانه روز می توان تا حدودی رنگ قارچ ها را روشن یا کدر نمود و این تغییر رنگ به علت افزایش یا کاهش رنگدانه ها درون سلول های قارچ می باشد.با این تفاسیر درون سالن پرورش قارچ صدفی جهت شروع فاز زایشی و تشکیل پین ها و رشد اولیه قارچ وجود چند ساعت روشنائی در طول شبانه روز خواهد بود که حتی می توان به طور مصنوعی این نور را تامین کرد.چنانچه درون سالن پرورش در طول شبانه روز تاریکی مطلق برقرار باشد هیچ پین قارچی تشکیل نخواهد شد و در نتیجه محصولی نخواهیم داشت و چنانچه در طول شبانه روز نور شدید و دائم وجود داشته باشد باز در امر تشکیل و مرفولوژی نرمال قارچ به مشکلاتی برخورد خواهیم نمود لذا چنانچه در سالن پرورشی بطور طبیعی و غیر مستقیم در روز روشنایی معمولی داشته باشد. یک تولید مناسب و ایده آل خواهد داشت هرچند که بازی با میزان وشدت نور بر اساس گونه و نژاد قارچ می توانند تغییراتی در رنگ و مرفولوژِ قارچ ایجاد نماید و این موضوعی است که هر تولیدکننده بر اساس حوصله و دقت و نوع قارچ پرورشی می تواند تجربه نماید و مناسبترین وضعیت را انتخاب نماید.
5- وسایل گرمایشی و سرمایشی
جهت گرم کردن سالن باید از وسایلی استفاده نمود که اکسیژن محیط را مصرف ننماید یا حداقل خیلی کم مصرف نمایند لذا استفاده از چراغ یا بخاری های نفتی مناسب نمی باشد چون علاوه بر مصرف اکسیژن تولید منوکسید کربن خواهند نمود و در امر تهویه و اکسیژن رسانی مشکل ایجاد می نماید. بخاری های برقی هر چند محیط را تمیز نگه می دارند ولی به علت هزینه بالای برق صرفه اقتادی ندارند در صورتیکه گاز در دسترس باشد بخاریهای گازی تقریباً مناسب خواهند بود و در بین تمام وسایل گرم کننده سوفاژ دمیدن مستقیم بخار آب گرم به درون سالن بهترین حالت گرم نمودن محیط می باشد جهت گرم کردن سالن توسط بخار آب داشتن یک منبع تولید بخار مرکزی ضروری می باشد که بهترین روش جهت تنظیم دمای سالن همین روش می باشد چون در عن حال که سالن را گرم می نمائیم رطوبت مورد نیاز آن را نیز تامین می کنیم.در ضمن اکسیژن محیط مصرف نخواهدشد و هوا تمیز خواهد ماند دیگ بخار وسیله ای است که توسط سوخت های فسیلی کار می کند در واقع یک مخزن بزرگ آب است که بر اساس استاندارهای معینی ساخته شده است و با مشعل های آب درون آن گرم شده و تبدیل به بخار می گردد و توسط لوله های مرتبط به سالن بخار تولید شده به درون محیط پرورش قارچ هدایت می گردد که توسط یک عدد شیر قطع و وصل قبل از ورود به سالن میزان بخار ورودی تنظیم می گردد و بر اساس نیاز می توانیم بخار ورودی و نهایتاً دمای سالن را کنترل نمائیم.
جهت خشک نمودن سالن در فصول گرم سال از کولر های آبی و احیاناً کولرهای گازی می توان استفاده نمود اصولاً چون قارچ صدفی بومی مناطق گرمسیر می باشد تقریباً مقاومت خوبی به گرما دارد هرچند که انواع گونه های پرورشی دماهای مختلفی را می پسندند. و انتخاب گونه در مناطق گرمسیر یا فصول گرم سال حائز اهمیت می باشد.به علت کار کردن دستگاه های رطوبت ساز خود به خود تا اندازه ای هوای سالن کاهش می یابد و وجود هواسازهای مختلف این کار را تشدید می کنند چنانچه با وجود دستگاه های هواساز و رطوبت ساز دمای سالن کاهش نیافت و به درجه ایده آل و مورد نظر نرسید می توان از آب سرد جهت آب مصرفی رطوبت ساز استفاده نمود که این آب سرد را می توان با خنک کردن آب درون رطوبت ساز توسط یخ انجام داد مرتباً مخزن آن را با یخ انباشته نمود و در صورت توان مالی به تهیه و نصب یک دستگاه چیلر اقدام نمود.